PALO ALTO FİREWALL CİHAZLARI

     
PALO ALTO FİREWALL CİHAZLARI

Palo Alto Ürün ve Cihazları

Palo Alto Networks, dünyada Fortune 100 listesindeki firmaların %85’i tarafından tercih edilen, her müşteri segmentine özel gelişmiş güvenlik çözümleri sunar.Palo Alto Networks’ün yenilikçi platformu şirketlerin, servis sağlayıcıların ve resmi kurumların, ağlardaki gittikçe karmaşıklaşan ve hızla büyüyen sayıdaki uygulamayı güvenle etkinleştirmelerini ve siber saldırılara karşı korunmalarını sağlayarak ağları güvenilir hale getirmektedir. Palo Alto Networks platformunun çekirdeğini, kendi markası donanım ve yazılım mimarisiyle güvenlik duvarı ile tümleşik uygulama, kullanıcı ve içerik görünürlüğü ve kontrolü sağlayan Yeni Nesil Güvenlik Duvarı oluşturmaktadır. Palo Alto Networks ürünleri ve servisleri, şubelerin ve artan sayıdaki mobil aygıtların da dahil olduğu dağıtılmış kuruluşların yanı sıra, veri merkezinden ağ sınırlarına kadar geniş bir yelpazede ağ güvenliği gereksinimlerine çözüm üretmektedir. 100’ü aşkın ülkede, 125.000’den fazla müşteri tarafından kullanılan Palo Alto Networks ayrıca üst üste Gartner MQ Enterprise Network Firewalls yayının da liderliğini korumaktadır.

Palo Alto Networks Yeni Nesil Güvenlik Duvarları şifrelenmiş trafiği de çözümleyerek tüm trafiği uygulama bazlı, fonksiyonel bazlı, kullanıcı ve içerik bazlı sınıflandırabilir. Böylelikle bütünüyle görünürlük, kontrol ve güvenlik sağlayabilir.

PALO ALTO AĞ  GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Palo Alto güvenlik cihazı Next Generation Firewall olarak adlandırılmaktadır. Bu güvenlik cihazı diğer cihazlara göre sensörleri ve hassasiyeti daha yüksek olmakla birlikte sezgisel kontrol sağlamaktadır. Birden fazla kullanılan ekipmandan ziyade tek başına bütünleşik çözüm sunarak yapı süzer tehlike analizini üst safhada tutar ve port kontrolünün detaylı analizini yapar.

 

Paloalto Ürünleri

 

 Advanced Endpoint Protection – Traps

 Network Security Management

 Security Subscriptions

• Virtualized Firewall

• Next Generation Firewall

 

PALO ALTO NETWORKS NEXT-GENERATION FIREWALL

 

Palo Alto Networks Yeni Nesil Güvenlik Duvarları şifrelenmiş trafiği de çözümleyerek tüm trafiği uygulama bazlı, fonksiyonel bazlı, kullanıcı ve içerik bazlı sınıflandırabilmektedir. Böylelikle bütünüyle görünürlük, kontrol ve güvenlik sağlayabilmektedir. Single Pass Parallel Processing patentli eşsiz mimari ile trafik kontrolü ve tehdit önleme işlemlerini yapabilir. App-ID, patentli trafik sınıflandırma teknolojisine sahiptir. Uygulamaları her portta belirleyip, kontrol ederek; bütünüyle görünürlük ve kontrol sağlayabilmektedir. Çok yüksek performansta SSL ve SSH çözümlemesi yapabilir. Bilinmeyen uygulamalara karşı sezgisel algoritma ile trafik sınıflandırabilmektedir. User-ID, patentli kullanıcı kimliği tanımlama teknolojisine; kullanıcı bazlı uygulamaya yetki verme ve politika belirleme yetilerine sahiptir.

 

Microsoft AD, Microsoft Exchange, Port Mapping, XML API, GlobalProtect ve Syslog dinleyerek kullanıcı bilgisinin tanımlanmasını sağlamaktadır. Kullanıcı bazlı trafik analizi, raporlama ve Forensics analizi yapabilmektedir. Content-ID teknolojisi ile tek bir katmanda tüm trafiğe tehdit önleme ve DLP güvenlik politikaları tanımlayabilir. Zararlı URL, Malware, Exploit, Botnet, C&C koruması ile atak yüzeyini minimize edebilmektedir. URL Filtering PAN-DB ile geniş çapta kategori bazlı URL filtreleme ve kimlik hırsızlığı önleme özelliği mevcuttur. Dosya tipine göre yasaklama ve hassas veri filtreleme yapabilmektedir. Dinamik analiz, statik analiz, Machine-Learning ve Bare Metal analiz yöntemleri ile bulut temelli veya On-Prem Wildfire teknolojisine sahiptir. Wildfire teknolojisi ile bilinmeyen ve hedef odaklı saldırıları belirleyebilmektedir.

 

 

 • Single Pass Parallel Processing patentli eşsiz mimari ile trafik kontrolü ve tehdit önleme
 • Single Pass ile App-ID, User-ID, Content-ID tanımlamaları
 • App-ID, patentli trafik sınıflandırma teknolojisi
 • Uygulamaları her portta belirleyip kontrol ederek bütünüyle görünürlük ve kontrol
 • Çok yüksek performansta SSL ve SSH çözümlemesi
 • Port, protokol ve atlatma tekniklerine bakmadan uygulama tanımlama
 • Bilinmeyen uygulamalara karşı sezgisel algoritma ile trafik sınıflandırma
 • User-ID, patentli kullanıcı kimliği tanımlama teknolojisi
 • Kullanıcı bazlı uygulamaya yetki verme ve politika belirleme
 • Microsoft AD, Microsoft Exchange, Novell, port mapping, XML API, GlobalProtect ve Syslog dinleyerek kullanıcı bilgisinin tanımlanması
 • Kullanıcı bazlı trafik analizi, raporlama ve forensics analizi
 • Content-ID teknolojisi ile tek bir katmanda tüm trafiğe tehdit önleme ve DLP güvenlik politikaları tanımlama
 • Zararlı URL, malware, exploit, botnet, C&C koruması ile atak yüzeyini minimize edebilme
 • URL Filtering PAN-DB ile geniş çapta kategori bazlı URL filtreleme ve kimlik hırsızlığı önleme özelliği
 • Dosya tipine göre bloklama ve hassas veri filtreleme
 • Protokol decoder, anomaly detection, sezgisel analiz, IP defragmentation ile saldırı önleme sistemi (IPS)
 • Dinamik analiz, statik analiz, machine-learning ve bare metal analiz yöntemleri ile bulut temelli veya on-promise Wildfire teknolojisi
 • Wildfire teknolojisi ile bilinmeyen ve hedef odaklı saldırıları belirleyebilme
 • Host bazlı bilgileri kullanarak güvenlik politikası belirleyebilen ve mobil kullanıcılara SSL VPN için GlobalProtect teknolojisi

*STRATA: Firmaların kullanıcılarının lokasyona bağlı kalmadan, uygulamaları ve verileri sürekli olarak, güven altına alırken, ağ dönüşümünü benimsemelerini sağlayan, sektör lideri ağ güvenliği paketi ile saldırıları önceleyebileceğinizi biliyor musunuz?

Next Generation Firewall (Threat Prevention, DNS Security, URL Filtering, WildFire, GlobalProtect),

https://www.paloaltonetworks.com/network-security

* PRISMA: Prisma Cloud,  yaşam döngüsü boyunca, çoklu ve hibrit bulut ortamlarında endüstrinin en geniş güvenlik ve uyumluluk kapsamını (uygulamalar, veriler ve tüm bulut yerel teknoloji yığını) sunar. (Access, Cloud, SaaS)

https://www.paloaltonetworks.com/prisma/cloud

* CORTEX:  Sınıfının en iyisi algılama, araştırma, otomasyon ve yanıt yetenekleriyle işletmeleri güçlendiren güvenlik operasyonları için sektörün en kapsamlı ürün paketidir. (XSOAR, XDR)