SOPHOS ENDPOINT Protection

     
SOPHOS ENDPOINT Protection
SOPHOS ENDPOINT Protection
SOPHOS ENDPOINT Protection

SOPHOS Endpoint Protection

Sophos Endpoint Protection - KaryaBT #karyabt www.karyabt.com

Sektörün yeni liderlerinden olan Sophos, son kullanıcı ve uç nokta güvenliğinde öne çıkarak sektördeki yerini liderler konumuna yükseltti. Sophos önceden yapılmış ve gelecekte yapılabilecek dijital saldırılar için kullanılan yöntemleri ve davranışları tanıyıp, engelleyerek işletmenizdeki cihazları güvende tutar.
 
Gelişmiş tehditlere , sisteminizi hedef alan saldırılara ve zarar verme amaçlı yazılımlara karşı Mac, Windows,ve Linux işletim sistemi ortamlarında güçlü bir koruma sağlar. Sophos içeriğinde, Zararlı trafik tespit sistemini, SophosLabs ‘dan gerçek zamanlı tehdit bilgisini ve web ulaşımını, uygulamayı, aygıt kontrolüni ve uç nokta korumayı kendi platformunda sunmaktadır.
 
Sophos Endpoint Protection, malware, truva atları, fishing kimlik avı atakları, kötü amaçlı yazılımları gibi tehditlere karşı, onları yakalayabilmek ve engellemek için imza kütüphane geçmişlerine bağlı kalmaksızın güvenliğinizi sağlar. Buna benzer yöntemlerle sıfır gün saldırılarını da zorlanmadan engelleyebilmektedir.
 
Güvenlik sektöründe firmaların başına gelen antivirüs programının güncelleme almaması durumunda da bunun sayesinde virüse maruz kalma durumu ortadan kaldırılmış olur. Sophos Endpoint Protection  işletmelerin güncelleme yapmama durumunu göz önünde bulundurarak bir çok işletmeninde başına gelen güncelleme almama durumunun önüne geçmiştir.
 
Gücenlik sektöründe Gartner tarafından defalarca ödüllendirilen Sophos ürünlerinden avtest, aynı zamanda birçok bağımsız kuruluş tarafından defalarca ödüllendirilmiş ve tavsiye edilmiştir. Bilişim piayasada ilk zamanlar firewall ürünleriyle adından söz ettiren Sophos, son zamanlarda ise uç nokta yani endpoint güvenliği konusunda da bir çok işletme ve bağımsız kuruluş tarafından ilgiyle karşılanmış ve takdir toplamıştır.
 
Sophos Endpoint Protection, tehdit olarak algıladığı kötü amaçlı yazılımlar tarafından gelen kçtü amaçları tehditleri önceden farketmek için, sezgisel analiz teknolojisi ile analiz ederek yakalar ve uç noktaların güvenliğini sağlamış olur. Yerel yada diğer ortamların ağları farketmeksizin ağdaki bütün kullanıcılar her an merkezi ilkelere bağlı çalıştığı için dış tüm tehditlere karşı daima güvende kalmaktadırlar.

Sophos Antivirüs Nedir?

Sophos antivirüs, işletim sistemlerinin kullanımı kontrol altında tutarken engelleme, analiz ve yanıt teknolojisi ekleyerek uç noktadaki iş istasyonların güvenli bir şekilde korunmasını sağlayan teknolojidir. Sophos anti virüs, exploit teknolojisi kullanılan kaynakları hafifletme, CryptoGuard anti-ransomware, web güvenliği, kötü niyetli trafik algılama, anti-malwareve derin sistem temizleme gibi bir çok özellik ekler.Mac ve Windows işletim sistemi desteği mevcuttur.

Sophos Endpoint Protection Standard

Endpoint protection standard, uygulama kontrolü, canlı koruma, web denetimi gibi birçok özelliği kapsar. İşletmelerin genellikle aldıkları ilk paket olarak bilinir.

Sophos Endpoint Protection Advanced

Endpoint Protection Advanced Endpoint protection standard'ın özelliklerine ek olarak DLP, trafik denetleme ve yama yönetimi gibi ek özellikleri olan Sophos'un Endpoint güvenliğinde denetimindeki en gelişmiş lisanslama uç nokta güvenliği sağlayan modellerinden biridir.

Sophos Central Endpoint Standard

Merkezi yönetimde kullanılan Sophos hizmeti, Merkezden yönetme konsoluyla, Sophos veri merkezlerinde tutularak kullanıldığı sophos endpoint güvenliği lisanslama yöntemlerinden biridir. İşletmelerin kaynak ayırmakta zorluk çektiği  durumlarda, genellikle en çok tercih ettikleri çözüm olarak bilinir.

Sophos Central Endpoint Advanced

Sophos Central endpoint advanced'a göre bir çok ek gelişmiş özellikle beraber en önemli özelliği olan heartbeat teknolojisi ile karşımıza çıkmaktadır. Standard pakette olduğu gibi Sophos Central endpoint advanced da Sophos bulut sunucularından yönetilir. 
 

Sophos Endpoint Protection, bulut veya on-promise öne çıkan özellikleri nelerdir?

Sophos Endpoint Protection - KaryaBT #karyabt www.karyabt.com

 • İşletmelerdeki tüm HTTP ve HTTPS trafiğini önceden analiz eder ,şüpheli gördüğü trafiği izler. Sistem için tehdit olarak algıladığı bir tehdit farkettiği anda trafiği durdurur.
 • SophosLABS  ile sürekli güncellenen anti-malware, HIPS ve zararlı trafik tespit sistemi ileaktif bir şekilde tam zamanlı koruma katmanı vardır,
 • Firma çalışanlarının , tehdit oluşturabilecek ya da gereksiz erişimlerini kontrol altında tutmanızı sağlar. 
 • Web' e erişimde kontrol kolaylığı sağlarken bunları kategoriler halinde yapma olanağıyla da dikkat çeker.
 • Kurumsal ağ dışına çıkan uç nokta erişimlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış aktif web filtreleme özelliği sunmaktadır.
 • Uygulamaları denetlemede büyü kolaylık sağlar.
 • İsimsel bazda uygulama bloklama özelliği sayesinde uygulama kontrolü sağlar.
 • İşletmenizde kullandığınız, ilerde kullanabileceğiniz cihazlarınız için  (özellikle veri giriş çıkış sağlayan cihazlar; Usb, harici disk, Dvd) denetimini sağlar.
 • Data Loss Prevention - Dlp (Veri Sızıntısı Engelleme) : Merkezden tanımlanan ilkeleri doğrultusunda veri kaybını engellemede kullanılır.
 • Kullanışlı, Merkezden kontrol sağlayan ve anlaşılır Yönetim Paneli ( Sophos Central veya Sophos Enterprise)
 • Firewall ile otomatik uyum sağlama özelliği mevcut,
 • Client firewall özellikleri ve Yama yönetimi imkanı sağlar,
 • Üçüncü parti uygulamalarda Endpoint güvenlik kontrolü klaylığı,
 • Lisanslamada esneklik sağlar,