Sophos- Synchronized Security, En İyi Tehdit İstihbaratı Teknolojisi ödülünü aldı

     
Sophos- Synchronized Security, En İyi Tehdit İstihbaratı Teknolojisi ödülünü aldı

Sophos'un pazar lideri siber güvenlik sistemi olan Senkronize Güvenlik, SC Awards 2019 Europe'da En İyi Tehdit İstihbaratı Teknolojisi ödülüne layık görüldü.

Siber güvenlik artık daha kolay hale gelmiyor. BT ekipleri için günlük gerçekliği daha iyi anlamak için yakın zamanda 12 ülkede 3.100 BT yöneticisiyle bir anket yaptık.

Bu bağımsız, satıcıdan bağımsız çalışma bir dizi ortak sorunu ortaya çıkardı :

  • Güvenlik : Kuruluşların% 68'i geçen yıl savunmalarını aşan bir tehditle karşılaştı ve bunların% 90'ı o sırada güncel siber güvenlik kullanıyordu.
  • Görünürlük : Ağ trafiğinin% 43'ü sınıflandırılmamış, yani BT ekipleri onu göremiyor ve kontrol edemiyor.
  • Kaynak bulma : 3 BT yöneticisinden 2'si siber güvenlik (teknoloji ve insanlar) bütçelerinin çok düşük olduğunu söylüyor ve% 80'i daha güçlü bir güvenlik ekibinin olmasını diliyor.

Bu sonuçların gösterdiği gibi, siber güvenliğe yapılan sürekli yatırımlara rağmen geleneksel yaklaşım işe yaramıyor. Neden? Siber suçlular gelişmiş saldırılarında birden çok tekniği birbirine bağladığından, ancak çoğu güvenlik ürünü hala tek başına çalışır.

Farklı bir yaklaşımın zamanı geldi.

Senkronize Güvenlik , Sophos uç nokta, ağ, mobil, Wi-Fi, e-posta ve şifreleme ürünlerinin birlikte çalıştığı, bilgileri gerçek zamanlı olarak paylaştığı ve olaylara otomatik olarak yanıt verdiği siber güvenlik sistemidir:

  • Enfekte uç noktaları izole ederek yanal hareketi engelleyin
  • Uyumlu olmayan mobil cihazlar için Wi-Fi'yi kısıtlayın
  • Güvenliği ihlal edilmiş posta kutularının tespiti üzerine uç noktaları tarayın
  • Bir tehdit tespit edilirse şifreleme anahtarlarını iptal edin
  • Ağdaki tüm uygulamaları tanımlayın

Her şey tek bir web tabanlı yönetim konsolu aracılığıyla yönetilir, böylece tüm güvenliğinizi tek bir yerde görebilir ve kontrol edebilirsiniz.

SC Awards 2019 Avrupa'daki En İyi Tehdit İstihbaratı Teknolojisi, Senkronize Güvenliğin kuruluşların güvenliklerini yönetme şeklini nasıl dönüştürdüğünün bir kanıtıdır.

Olay müdahalesini otomatikleştirerek, yeni güvenlik içgörüleri sunarak ve yönetimi basitleştirerek riski azaltır, siteler arası görünürlüğü geliştirir ve kuruluşların kaynaklarını ölçeklendirmeden güvenliklerini ölçeklendirmelerine olanak tanır.