Sistem Odası Taşıma​​

Gerekli değişiklikler, yükseltmeler, donanım eklemeleri, yanlış planlama, kapasite eklemeleri, bağlantı değişiklikleri, yasal zorunluluklar (27001) vb. Kablo kabinleri ve sistemlerinin çeşitli nedenlerle karmaşık hale gelebildiğini görmekteyiz. Bu karmaşadan kurtulmak için sistem odasının yeniden yapılandırılması gerekiyor. Bu düzenleme ile mevcut yapılar hem regüle edilmiş hem de gelecek için gerekli değişiklikler yapılmıştır.

Bazı durumlarda sistem odasının değiştirilmesi kaçınılmazdır. Bazı binalarda sistem odası en son düşünülecek konu olduğu için ilave kapasite veya başka sebeplerle sistemin taşınması gerekebilir. Bu durumda, sistem odasını taşımak çok fazla soruna neden olabilir. Bir proje iyi yapılmadıysa, sistem bilgisayar odasının taşınması işi ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu tür sorunların önüne geçebilmek için tüm sistem gereksinimleri dikkate alınarak gerekli testler ve değişiklikler için bir plan hazırlanmalı ve buna göre hareket edilmelidir. Tüm bu çalışmalarda sistem odasının mevcut ve yeni yapısı havalandırmadan UPS sistemine kadar en ince detayına kadar dikkatle düşünülmelidir. Sistem bilgisayar odasının gereksinimleri, switch’in omurga sunucusunun bağlantısı ve kabin içindeki yerleşimi, daha sonraki aşamalarda olası sorunları en aza indirgemek için iyi planlanmalıdır. Sistem odası döşenmeden önce tüm bağlantılar kontrol edilmeli ve yeni kurulacak sistemin ihtiyacına göre düzenlenmelidir. Tüm kablolar birbiriyle karıştırılmaması için etiketlenmelidir. Kablolar yeni sisteme göre numaralandırılmalı ve yeni sisteme bu şekilde bağlanmalıdır.

İletişim

Adres: Esentepe Mah.
Kore Şehitleri Cad. No:38/7
Şişli/İstanbul

Tel: +90 212 217 35 35

Fax: +90 212 283 10 11

info@karyabt.com

Copyright © 2023 Karya Teknoloji ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ. | Sitede yayınlanan yazılı ve görsel meteryalin tüm hakları saklıdır.