SOPHOS Intercept X

     
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X
SOPHOS Intercept X

Sophos Intercept X Bilgisayar & Server Antivirüs Çözümleri

Ransomware virüsü günümüz firmalarının korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Büyük tehlikeler barındıran bu vürüs için Sophos Intercept X ile size bu virüsü büyük ölçüde durdurabilir ve sisteminizden tümüyle temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Sophos İntercept x, dosyalarınızı sadece korumaz bunun yanında  Ransomware ‘a bulaşmış dosyaları geri getiren Cryptoguard teknolojisini de içerir. Sophos intercept x antivirüs çözümleriyle milyarlarca trojan, malware, kimlik avı ve fidye yazılımlarını analiz etmek yerine, kötü amaçlı yazılımların yöntemlerini göz önünde bulundurarak bu yönde teknolojiler geliştirdiğinden çok daha hızlı ve net sonuçlar almaktadır.

Aynı zamanda sezgisel analiz motoru ile şifreleme işlemlerine oldukça hızlı reaksiyon verebilir. Ransomware virüsü ilk aktifleştiğinde Sophos Intercept x onun kötü amaçlı bir yazılım olduğunu algılayamadığında bile sezgisel analiz motoru sayesinde tehdidi algılar ve sonlandırır.

Sophos Intercept X ile size yeni nesil anti-exploit, anti-ransomware, kök dizin analizi ve gelişmiş sistem temizleme teknolojisi ile beraber, mevcut uç nokta Securty hizmety yanında bir başka deyişle antivirüs yazılımı güvenliğini artıracak şekilde tasarlanmıştır. Sophos Intercept X ‘in sıfır gün ataklarında dahi önemli bir koruma sağladığı, atakların henüz yerel ağınıza ulaştığı anda engellediği görülmüştür. Ayrıntılı şekilde düzenlenen adli düzeydeki analiz, saldırıların ve bunların enfeksiyon yollarının kök nedenlerini aydınlatır ve günümüzdeki bulaşmaların yani enfeksiyonların iyileştirilmesine yardımcı olur.

 

Ransomware Nedir?

Bir bilgisayara erişip aktif olduktan sonra mevcut dosyaların tamamını şifreleyerek kullanılmaz hale getiren fidye yazılımlarına Ransomware denir. Her bir Ransomware virüsünün çalışma prensibi farklılık göstermekle beraber ortak noktaları ise dosyaları şifrelemeleridir. Bazı ransomware virüsleri ise sadece bilgisayarı kullanılmaz hale getirmeyi amaçlamaktadırlar.

Ransomware ‘lar zamanla sürekli güncellenmek ve farklı algoritmalarda tekrar işletmelere sızmaya çalışmakta. Reveton, petya bu algoritmalardan en meşhurları diyebiliriz. Crypto locker biçiminde olan ransomware ‘ların tamamı oldukça tehlikelidir.

Sophos Intercept X Özellikleri

  • Uç Nokta Tespiti ve Yanıtı (EDR):Güçlü sorgulama ve uzaktan yanıt yetenekleriyle tehdit avı ve BT güvenlik operasyonlarını bir sonraki seviyeye taşıyın.
  • Fidye Yazılımdan Koruma: Fidye yazılımlarını ve önyükleme kaydı saldırılarını durdurmak için fidye yazılımı dosya koruması, otomatik dosya kurtarma ve davranış analizi
  • Derin Öğrenme Teknolojisi:İmzalara güvenmeden hem bilinen hem de bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları algılayan Intercept X'te yerleşik yapay zeka
  • Kötüye Kullanım Önleme:Kötü amaçlı yazılımları dağıtmak, kimlik bilgilerini çalmak ve tespit edilmekten kaçmak için kullanılan açıkları ve teknikleri engelleyerek saldırganları reddedin.
  • Yönetilen Tehdit Yanıtı:En karmaşık tehditleri bile etkisiz hale getirmek için sizin adınıza hedefe yönelik eylemler gerçekleştiren seçkin tehdit avcıları ve müdahale uzmanları ekibi
  • Aktif Düşman Azaltmaları:Aktif düşman azaltma, makinelerde kalıcılığı, kimlik bilgisi hırsızlığı korumasını ve kötü niyetli trafik algılamayı önler.

 

Intercept X, işletmeler için endpoint koruması konusunda analiz yapan kurum ve kuruluşların bağımsız test ve analiz raporlarında en yüksek puanı alan koruma ürünü olma başarısını sağlamıştır.
 
Dosyalarınızı korurken bunun yanında ransomware virüsüne maruz kalmış dosyaları geri getirme teknolojisi olan cryptoguard teknolojisine de içinde barındırır.
 
Sophos intercept x ile milyarlarca trojan, malware, kimlik avı ve fidye gibi tehdit ve tehlikeli  yazılımları analiz etmek yerine, kötü amaçlı yazılımların yöntemlerin odaklanarak , tehditelerin bu taraflarını ddaha çok dikkate alarak teknolojiler geliştirdiğinden çok daha seri ve kesin sonuçlar vermektedir. bunun dışında sezgisel analiz motoru ile şifreleme işlemlerine oldukça hızlı reaksiyon verebilir.
 

Sophos İntercept X ANtivirüs Çözümleri- Karya Bilişim Teknolojileri - https://www.karyabt.com/sophos-intercept-x-antivirus-1

 

Anti-Ransomware

Ransomware virüsü ilk aktif olduğunda intercept x onun kötü amaçlı bir yazılım olduğunu algılayamasa bile bu sezgisel analiz motoru sayesinde tehdidi algılar ve sonlandırır.
 
Günümüzün fidye yazılımı saldırıları genellikle birden fazla gelişmiş tekniği gerçek zamanlı korsanlıkla birleştirir. Kurban olma riskinizi en aza indirmek için, tüm saldırı zincirini izleyen ve güvence altına alan gelişmiş korumaya ihtiyacınız vardır. Sophos Intercept X, saldırıları önceden tahmin ederek engelleyen derin öğrenme ve dosyaların yetkisiz şifrelenmesini saniyeler içinde geri alan CryptoGuard dahil olmak üzere tüm saldırı zincirini bozan gelişmiş koruma teknolojileri sunar.
 
 
 

Deep Learning Technology

Intercept X, gelişmiş bir makine öğrenimi biçimi olan derin öğrenmeyi entegre ederek, hem bilinen hem de daha önce hiç görülmemiş tehditlere karşı koruma sağlamak için uç nokta güvenliğini reaktiften öngörücü bir yaklaşıma dönüştürüyor. Pek çok ürün makine öğrenimini kullandığını iddia etse de, tüm makine öğrenimi eşit şekilde oluşturulmaz. Derin öğrenme, kötü amaçlı yazılım tespiti için sürekli olarak diğer makine öğrenimi modellerinden daha iyi performans göstermiştir.
 
Exploit Prevention
İstismar önleme dosyasız, kötü amaçlı yazılım içermeyen ve istismar tabanlı saldırılarda kullanılan teknikleri durdurur. Milyonlarca kötü amaçlı yazılım parçası ve sömürülmeyi bekleyen binlerce yazılım güvenlik açığı varken, saldırganların saldırı zincirinin bir parçası olarak güvendiği yalnızca bir avuç istismar tekniği vardır ve bilgisayar korsanlarının kullanmayı sevdiği temel araçları ortadan kaldırarak, Intercept X, sıfır gün saldırılarını daha başlamadan durdurur.
 

Managed Threat Response

Sophos Yönetilen Tehdit Yanıtı (MTR), uzman bir ekip tarafından tam olarak yönetilen bir hizmet olarak sunulan 7/24 tehdit avlama, algılama ve müdahale yetenekleri sağlar. Sophos MTR, gelişmiş tehdit avı ve tespiti, daha derin uyarı araştırması ve tehditleri hızlı ve hassas bir şekilde ortadan kaldırmak için hedeflenen eylemler için makine öğrenimi teknolojisini ve uzman analizini birleştirir. Diğer hizmetlerin aksine, Sophos MTR ekibi, yalnızca saldırıları veya şüpheli davranışları size bildirmenin ötesine geçer ve en karmaşık ve karmaşık tehditleri bile etkisiz hale getirmek için sizin adınıza hedefli eylemler gerçekleştirir.
 
Active Adversary Mitigations (Tehdit Engelleme)
Intercept X, kimlik bilgisi hırsızlığını önleme, kod mağarası kullanım tespiti ve saldırganların kurban ağlarında varlık kazanmak ve tespit edilmeden kalmak için kullandıkları APC koruması dahil olmak üzere bir dizi teknik kullanır. Saldırganlar, yasal bir kullanıcı olarak sistemler ve ağlar arasında dolaşmak için kötü amaçlı yazılımın ötesinde tekniklere giderek daha fazla odaklandıklarından, Intercept X, saldırganların görevlerini tamamlamalarını önlemek için bu davranışı tespit eder ve önler.
 
 

#1 Rated Protection

Bağımsız üçüncü taraf testlerinde, Sophos rakip çözümlerden daha fazla kötü amaçlı yazılım ve açıkları sürekli olarak engeller. Ama bunun için bizim sözümüze güvenmeyin.
Sophos Intercept X - Antivirüs
 

Derin Öğrenme Sinir Ağının Gücünden Yararlanın

Eşsiz uç nokta tehdit önleme elde edin. Intercept X, imzalara güvenmeden hem bilinen hem de bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları tespit etmek için gelişmiş bir makine öğrenimi biçimi olan derin öğrenmeyi kullanır.
 
Derin öğrenme, Intercept X'i daha akıllı, daha ölçeklenebilir ve daha önce görülmemiş tehditlere karşı daha etkili hale getirir. Intercept X, yalnızca geleneksel makine öğrenimi veya imza tabanlı algılamayı kullanan uç nokta güvenlik çözümlerinden daha iyi performans göstermek için derin öğrenmeden yararlanır.
 
Sophos Intercept X Advanced, EDR ile güçlü uç nokta tespiti ve yanıtını (EDR) endüstrinin en üst düzey uç nokta korumasıyla birleştirir. Hem BT güvenlik operasyonları hem de tehdit avı için tasarlanan Intercept X, yapay zeka odaklı analizle şüpheli etkinlikleri tespit eder ve araştırır. Diğer EDR araçlarının aksine, bulunması zor analistlerin becerilerini taklit ederek personel sayısını değil, uzmanlık katar.
 
Sophos İntercept X Edr SS
 

Fidye Yazılımdan Koruma

Günümüzün fidye yazılımı saldırıları genellikle birden fazla gelişmiş tekniği gerçek zamanlı korsanlıkla birleştirir. Kurban olma riskinizi en aza indirmek için, tüm saldırı zincirini izleyen ve güvence altına alan gelişmiş korumaya ihtiyacınız vardır. Sophos Intercept X, saldırıları öngörülü olarak önleyen derin öğrenme ve dosyaların yetkisiz şifrelenmesini saniyeler içinde geri alan CryptoGuard dahil olmak üzere tüm saldırı zincirini bozan gelişmiş koruma teknolojileri sunar.
 
Fidye Yazılımı Önleme Karyabt Sophoos Intercept X EDR
 
 

Derin Öğrenme Teknolojisi

Intercept X, gelişmiş bir makine öğrenimi biçimi olan derin öğrenmeyi entegre ederek, hem bilinen hem de daha önce hiç görülmemiş tehditlere karşı koruma sağlamak için uç nokta güvenliğini reaktif bir yaklaşımdan öngörücü bir yaklaşıma dönüştürüyor. Pek çok ürün makine öğrenimini kullandığını iddia etse de, tüm makine öğrenimi eşit şekilde oluşturulmaz. Derin öğrenme, kötü amaçlı yazılım tespiti için sürekli olarak diğer makine öğrenimi modellerinden daha iyi performans göstermiştir.
Derin Öğrenme Teknolojisi karyabgt Intercept X Sophos
 

Kötüye Kullanım Önleme

İstismar önleme dosyasız, kötü amaçlı yazılım içermeyen ve istismar tabanlı saldırılarda kullanılan teknikleri durdurur. Milyonlarca kötü amaçlı yazılım parçası ve sömürülmeyi bekleyen binlerce yazılım güvenlik açığı varken, saldırganların saldırı zincirinin bir parçası olarak güvendiği yalnızca bir avuç istismar tekniği vardır ve bilgisayar korsanlarının kullanmayı sevdiği temel araçları ortadan kaldırarak, Intercept X, sıfır gün saldırılarını daha başlamadan durdurur.
Sophos Intercept X- Kötüye Kullanım Önleme- KARYABT
 

Yönetilen Tehdit Yanıtı

Sophos Yönetilen Tehdit Yanıtı (MTR), uzman bir ekip tarafından tam olarak yönetilen bir hizmet olarak sunulan 7/24 tehdit avlama, algılama ve müdahale yetenekleri sağlar. Sophos MTR, gelişmiş tehdit avı ve tespiti, daha derin uyarı araştırması ve tehditleri hızlı ve hassas bir şekilde ortadan kaldırmak için hedeflenen eylemler için makine öğrenimi teknolojisini ve uzman analizini birleştirir. Diğer hizmetlerden farklı olarak, Sophos MTR ekibi yalnızca saldırıları veya şüpheli davranışları size bildirmenin ötesine geçer ve en karmaşık ve karmaşık tehditleri bile etkisiz hale getirmek için sizin adınıza hedefli eylemler gerçekleştirir.
Yönetilen Tehdit Yanıtı-Sophos İntercept X - Karyabt
 

Aktif Düşman Azaltmaları

Intercept X, kimlik bilgisi hırsızlığını önleme, kod mağarası kullanım tespiti ve saldırganların kurban ağlarında varlık kazanmak ve tespit edilmeden kalmak için kullandıkları APC koruması dahil olmak üzere bir dizi teknik kullanır. Saldırganlar, yasal bir kullanıcı olarak sistemler ve ağlar arasında dolaşmak için kötü amaçlı yazılımın ötesinde tekniklere giderek daha fazla odaklandıklarından, Intercept X, saldırganların görevlerini tamamlamalarını önlemek için bu davranışı tespit eder ve önler.
Aktif Düşman Azaltmaları Karyabt Sophoos Intercept X EDR