Veri Depolama Türleri

Veri depolama türü nedir?

Günümüzde veri depolama uygulamaları da işletmelerin artan ihtiyaçları ile birlikte gelişmektedir. NAS, SAN, DAS sistemleri firmamız tarafından yaygın olarak kullanılmakta ve kurulmaktadır.


NAS: Ağa Bağlı Depolama’nın tam adı olan NAS, ağ üzerindeki cihazlar tarafından erişilebilen bir sistemdir. Yani gönderilen verileri saklayabilen ve verilere erişim sağlayan uygulamalardan biridir. NAS, klasik bir sunucu sisteminde sunucu/istemci ilişkisi içinde çalışır ve şirketin ihtiyaçlarına göre ölçeklendirilebilir. NAS cihazlarının günümüzde yaygın olarak kullanılmasının nedeni güvenliktir. Bu sistem bir client değildir ve olası saldırılara karşı korumalı olduğu için tercih edilmektedir.


SAN: Bir Depolama Alanı Ağı veya SAN, yüksek hızlı bir ağdır. SAN sayesinde WAN veya LAN üzerindeki tüm veri depolama cihazları tüm ağlar tarafından kullanılabilir. Bu nedenle ağa daha fazla depolama cihazı eklenebilir ve depolama birimleri rahatlıkla kullanılabilir.


DAS: Directed Attached Storage, verilerin saklanacağı cihazın, hafızanın saklanacağı cihaza bağlantısını sağlar. DAS’a takılan cihazlar aslında kendi yerel diskleri sayılır ve bu standarda göre çalışır.

Sunucu çözümleri konusunda alacağınız tüm hizmetler Cree Bilişim güvencesi altındadır. Firmamızla günün her saatinde iletişime geçebilir ve veri depolama çözümleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Adres: Esentepe Mah.
Kore Şehitleri Cad. No:38/7
Şişli/İstanbul

Tel: +90 212 217 35 35

Fax: +90 212 283 10 11

info@karyabt.com

Copyright © 2023 Karya Teknoloji ve Danışmanlık Hizmetleri AŞ. | Sitede yayınlanan yazılı ve görsel meteryalin tüm hakları saklıdır.